Головна » Статті » Бібліотека

Місячник бібліотек

 

 

ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ МІСЯЧНИК ШКІЛЬНИХ БІБЛІОТЕК

 

Протягом жовтня в нашій школі буде проведено Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек під гаслом

«Шкільна бібліотека – за здоровий спосіб життя».

Зміцнення здоров’я дітей є однією з актуальних проблем нашого суспільства.

 

Цьогорічний Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек має сприяти реалізації основних пріоритетів Нової української школи, зокрема, формування в учнів уміння розумно та раціонально користуватися природними ресурсами, усвідомлення ролі навколишнього середовища для життя і здоров’я людини, здатність і бажання дотримуватися здорового способу життя.

 

http://school12krasn.klasna.com/uploads/editor/3847/336891/sitepage_115/images/25032013001.jpg

 

 

План

 

 

проведення Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек

"Шкільна бібліотека – за здоровий спосіб життя»

Миролюбівського НВК

 

Дата

проведення

Клас

 

Назва заходу

Відповідальні

Протягом місяця

З 1 по 9 кл.

Акція «Молодь – за здоровий спосіб життя»

Класні керівники, бібліотекар

06.10.2017

1-4 кл.

Хвилинки здоров’я у початковій школі «В твоїх руках твоє здоров’я»

 

Бібліотекар

09.10.2017

9 кл.

Інтерактивна година «Віртуальна безпека»

Педагог-організатор, бібліотекар

 

11.10.2017

6 кл.

Слайд- галерея «Із історії тютюну»

Класний керівник 6 кл.

12.10.20 17

7кл.

 

Класна година Здоров’я – це нічого, але без здоров’я все – ніщо»

Бібліотекар, класний керівник

13.10 .2017

5-9 кл.

Виставка – заклик у бібліотеці «Наше майбутнє – здорові діти»

Бібліотекар

Протягом місяця

7-9 кл.

  • Анкетування «Територія здоровя»
  • Педагог-організатор

20.10.2017

8-9 кл.

Перегляд агітаційних відеороликів про здоровий спосіб життя у бібліотеці «Проблема шкідливих звичок для учнів»

 

  •  

Бібліотекар

31.10.2017

5-9 кл

Бесіда: «Мобільний зв’язок, його вплив на організм людини ».

Бібліотекар

Протягом місяця

1-4 кл.

 

 

Динамічні перерви для учнів початкової ланки на свіжому повітрі

 

Вчителі початкової школи

 

 

06.10.2017 року. Хвилинки здоров’я у початковій школі «В твоїх руках твоє здоров’я»

В рамках проведення місячника шкільних бібліотек в початковій школі в кожному класі відбулися цікаві заходи, які були направлені на формування бажання у вихованців піклуватися про своє здоров'я.

Так у першому класі проведена година здоров'я "Пригоди маленьких зубчиків". Під час спілкування малюки училися розпізнавати прекрасне у собі, усвідомлювати цінність власного здоров'я. Завдяки цікавим віршам та захоплюючій інсценізації, діти зробили висновки як дотримуватись правил особистої гігієни та життєвої потреби бути завжди здоровим.

У 2 класі проведено урок-тренінг з основ здоров'я "Навчання і відпочинок. Користь активного відпочинку" Діти під час заняття закріпили знання про значення активного відпочинку для здоров'я людини, вчилися правильно піклуватися про нього як в школі, так і в сім'ї.

Учні 3 класу провели пізнавальну вікторину "Хочеш бути здоровим-будь!", під час якої розгадували цікавий кросворд. Працюючи у групах, повторили правила догляду за власним тілом та одягом. Діти змагалися у кмітливості з відгадування загадок, що навчали їх правилам здорового способу життя, відпочивали, танцюючи разом із мультгероями.

У 4 класі проведена вікторина "Здоров'я людини". Діти із задоволенням прийняли участь у цікавій вікторині, завзято відповідали на запитання, із зацікавленістю переглядали слайди презентації.

 

09.10.2017 року. Інтерактивна година «Віртуальна безпека»

Питання здорового способу життя сьогодні є одним з актуальних тем у вихованні молоді. Яскраві образи в сучасних фільмах та серіалах, а також комерційна реклама часом можуть створити ілюзію у підростаючого покоління, що вживання алкоголю чи куріння є показником забезпеченої людини.
9 жовтня бібліотекар запропонували учням 9 класу переглянути відео соціальної реклами, аби вони по-новому поглянули на тему здорового способу життя.

Дітям демонструвалися ретельно підібрані ролики, в яких ненав'язливо та з жартами розкриваються проблемні питання. Після чого учні оцінювали та обговорювали, які сюжети їм подобаються найбільше: шокуючі та жахаючі, чи ті, в яких використані креативні ідеї та гумор. У процесі спілкування юнаки та дівчата розповіли, що їм до вподоби соціальна реклама, в якій обрана проблема висвітлена позитивно і в жартівливій формі.

Таким чином реклама може бути корисною, питання лише в тому, як правильно використовувати механізми її впливу.

 

11.10 2017 року. Слайд- галерея «Із історії тютюну»

Людині, яка почала з дитячих років курити, дуже важко мислити, зосередити свою увагу на чомусь одному. Вона швидко втомлюється, має низьку працездатність, частіше від інших хворіє, страждає хронічними хворобами. А хвора людина ніколи не має хорошого настрою, її все тривожить, дратує, втомлює. Вона рідко буває життєрадісною, веселою і щасливою. У такої людини все написано на обличчі, на її фізичному розвитку. Недаремно народна мудрість каже: "Подивись на вид і не питай про здоров'я". Тому треба берегти своє здоров'я змалку, бо якщо його втратиш, то ніколи нічого назад не повернеш. Недаремно люди кажуть: "Бережи одяг, доки новий, а здоров'я - доки молодий". Цигарки, до яких притягує дітей, як магнітом, роблять свою чорну справу.

З метою пропаганди здорового способу життя бібліотекар ознайомила учнів 6 класу з історією виникнення тютюну, шкідливими наслідками тютюнопаління та що таке нікотин.

12.10.2017 року. Класна година «Здоров’я – це нічого, але без здоров’я все – ніщо»

З метою пропоганди здорового способу життя в рамках місячника шкільних бібліотек у 7 класі була проведена класна година "Здоров’я – це нічого, але без здоров’я все – ніщо»

ЗАСУДЖУЄМО ШКІДЛИВІ ЗВИЧКИ”
віртуальне досьє для читачів середнього шкільного віку

Ведуча 1: Дорогі діти! На початку великого шляху, який називається життям, кожен з вас стоїть перед вибором. Що краще – бути здоровим, багатим і щасливим чи хворим, бідним і нещасним? Звичайно всі ви скажете, що краще бути здоровим, багатим і щасливим. Бо немає нічого ціннішого за життя і здоров’я. Сьогодні ми поговоримо з вами про те, чого не треба робити, щоб не втратити здоров’я.

Ведуча 2: Але для початку давайте з’ясуємо що таке нормальне здоров’я? Як ви думаєте?
(Відповіді дітей).
А що таке погане здоров’я?
(Відповіді дітей).

Ведуча 1: Народна мудрість говорить: “Найбільше багатство людини – здоров’я”, “Здоров’я маємо – не дбаємо, а втративши – плачемо”, “Здоров’я в аптеці не купиш” (там можна купити тільки ліки). А які ще приказки чи прислів’я ви знаєте про здоров’я?

(Відповіді дітей).

Ведуча 2: Молодці! Так, дійсно, здоров’я не купиш, його потрібно заслужити постійною роботою над собою, над своїм розумом, над своїм тілом, над своїми звичками. Напевно ви не раз чули такі слова: “Щоб бути здоровим, треба вести здоровий спосіб життя!” Що ж це таке, здоровий спосіб життя? Ніхто краще нам про це не розкаже, як лікар.

(Ведуча представляє лікаря, який розповідає дітям про здоровий спосіб життя, одночасно іде показ слайдів).

Ведуча 1: Діти, давайте дотримуватись умов, про які ми тільки що послухали і обов’язково потрібно відмовитись від багатьох шкідливих звичок, які шкодять вашому здоров’ю. А хто з вас розповість, що таке звичка?

(Виступи дітей).

Так, це будь-які дії, які ви виконуєте звично і постійно. Наприклад: ви вмиваєтесь вранці або приймаєте їжу в один і той самий час, чистите зуби, робите зарядку, не запізнюєтесь в школу. Ці звички називаються корисними. Тому, що вони корисні для вашого здоров’я.

Ведуча 2: Але крім корисних звичок, на жаль, є й шкідливі. Вони завдають людям шкоди.
(Показ слайдів).

Наприклад: є така шкідлива звичка, особливо у дітей, їсти багато солодкого, ще шкідливо переїдати. Переїдання призводить до перевантаження організму і хвороб. Тому з-за столу треба виходити без відчуття важкості в шлунку, з легким відчуттям голоду. Недоїдання також небезпечне для вашого організму, оскільки він не отримує необхідних поживних речовин.

Ведуча 1: Наступна шкідлива звичка – лінощі і не дотримання розпорядку дня. Наслідки цієї звички ми можемо побачити на екрані. (Презентація підготовленого матеріалу).
Ведуча 2: Якщо ви будете суворо дотримуватися розпорядку дня – спати, їсти, гуляти, читати, готувати уроки завжди в один і той же час, – вашому організмові буде легко працювати і ви почуватимете себе здоровими і бадьорими. А зміцненню вашого здоров’я сприятиме щоденна ранкова зарядка.
Ведуча 1: А скажіть, будь ласка, довго сидіти перед телевізором чи комп’ютером – це шкідлива звичка?
(Відповіді дітей).
Діти, це шкодить вашому здоров’ю, погіршує слух, псує зір, а якщо ви ще й при цьому не правильно сидите на стільці, то порушується ваша постава.
(Демонстрація слайдів. На екрані з’являються умови перегляду телепередач та роботи за комп’ютером).
Ведуча 2: Але одними з найшкідливіших звичок є – паління цигарок, вживання спиртних напоїв, наркотичних речовин. Куріння – найпоширеніша шкідлива звичка.
(Демонстрація слайдів про куріння).

Більшість людей знає, що куріння шкідливе для здоров’я. Воно спричиняє багато захворювань і призводить до передчасної смерті. Однак мільйони людей щодня добровільно вдихають отруйний дим, завдаючи шкоди не лише собі, а й оточуючим людям. Тютюновий дим шкодить людському організму, особливо дитячому.

Анкетування «Територія здоровя».

Протягом місяця у Миролюбівському НВК було проведено анкетування «Територія здоровя».

ЛЮБИЙ ДРУЖЕ!
Здоров'я — обов'язкова умова життя кожної людини. Тільки здорова людина, життєрадісна, сповнена енергії, здатна в повній мірі надавати необхідну допомогу людям. Як зберегти своє здоров'я на довгі роки? Як бути бадьорим і впевненим у собі, не скаржитись на своє здоров'я, на постійне нездужання?
На ці та інші запитання ти даси відповідь, якщо опрацюєш анкету на тему: "ЗА ЗДОРОВИЙ СПОСІБ ЖИТТЯ":
1. Що, на твою думку, означає вислів "За здоровий спосіб життя":
а) дотримуватись розпорядку дня; б) займатися фізкультурою і спортом;
в) вживати корисну їжу;
г) щось інше?
2. Чи займаєшся ти яким-небудь видом спорту?
3. Які вітаміни повинні входити в раціон харчування?
4. Який твій улюблений напій?
5. Що є основною загрозою для здоров'я?
а) наркоманія;
б) тютюнопаління;
в) алкоголізм;
г) інший варіант;
6. Чи існує для тебе проблема подолання шкідливих звичок?
а) так;
б) ні;

Ми обираємо здоровя та радість

 

Категорія: Бібліотека | Додав: school (04.10.2017)
Переглядів: 88 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar